Plnící stanice BIG BAG

Stále větší nárůst balení do big bagů napříč nejrůznějšími průmyslovými obory zvyšuje nároky na dodavatele těchto zařízení. Díky našim mnohaletým zkušenostem jsme připraveni flexibilně řešit Vaše specifické požadavky např. ve výkonu zařízení nebo míry automatizace. Dodáváme plnící stanice big bag v provedeních od jednoduchých až po maximálně automatizovaná pracoviště. Součástí takových zařízení je pak výbava jako aut. odepínání uší, výškově stavitelná konstrukce, nafukování vaku, vkládání a odsun palet atd.

Základním předpokladem pro správně zvolený typ plnící stanice je vyplnění přiloženého poptávkového listu který nám zašlete a my Vám na jeho základě vypracujeme nezávaznou nabídku jako podklad pro případná další jednání.

Tenzometrická plnící stanice Big Bag TDVP

  • Plnící stanice velkoobjemových vaků - (cca do 30t/hod.)

Je určena pro plnění sypkých materiálů do velkoobjemových vaků BIG BAG. Standardně se vyrábí ve dvojím provedení – pro BIG BAG o celkové váze 1000 kg nebo 1500 kg. Vzhledem ke skutečnosti, že objem dávkovaného materiálu a velikosti BIG BAGU se pohybují a používají ve velké řadě variant, je vždy nutné předem znát konkrétní místní situaci pro výběr správné konfigurace plničky. Plnící stanice BIG BAG se dodávají v celé řadě provedení od nejjednodušších až po automatické provedení. Základní provedení plnící stanice velkoobjemových vaků (BIG BAG) je můstková a skládá se z tenzometrického můstku o rozměru např. 1500 x 2000 mm, na který je instalována nástavbová konstrukce na upevnění BIG BAG. Upevnění úchytu (ucha) BIG BAG a plnícího rukávce probíhá ručně, stejně tak i jejich odepnutí. Na vstupu do plnícího hrdla je zpravidla umístěna dávkovací klapka zvolená dle druhu a charakteru plněného materiálu. Plnicí hrdlo je doplněno o aspirační nástavec pro odvod vzduchu při plnění příp. pro odsátí tvarovacího vzduchu. Váha je osazena vlastní vyhodnocovací jednotkou.

K základnímu provedení plnící stanice big bagů lze přidat:

  • ventilátor pro tvarování BIG BAG (používá se pro vyšší výkony)
  • nafukovací hrdlo pro velmi prašné materiály
  • automatické odepínání úchytů BIG BAG
  • výškově stavitelnou konstrukci (pro několik rozměrů BIG BAG)
  • jednoduchou automatiku s PLC
  • zásobník a podavač palet spolu s odsunovou dráhou
Calibra CZ s.r.o.
Zelený Pruh 109/1091
140 00 Praha 4
Obchodní oddělení:
Havlíčkova 437
Úpice 542 32
Telefon: +420 499 802 228
Mobil: +420 603 829 144

E-mail: info@calibracz.cz